Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, której celem jest popularyzowanie wiedzy o mózgu i układzie nerwowym oraz jego działaniu w normie i patologii. W tym roku obchodzony był od 11 do 17 marca. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w konkursy i atrakcje przygotowane przez nauczycieli. Wykonali plakaty oraz modele mózgu, brali udział w rozgrywkach międzyklasowych gdzie rozwiązywali łamigłówki, wysłuchali wykładu na temat roli mózgu oraz rywalizowali w rozgrywkach w warcaby. Przeprowadzone zostały również lekcje na temat wpływu substancji trujących na mózg człowieka.

Poniżej prezentujemy wyniki konkursów i rozgrywek.

  1. Konkurs na wykonanie modelu lub plakatu mózgu

1 miejsce – Jessica Grysiak

2 miejsce – Katie Ligocka

3 miejsce – Patrycja Andrzejewska

  1. Rozgrywki międzyklasowe

Klasy 4 – 6

1 miejsce – klasa V I a – 56 punktów

2 miejsce – klasa V a – 50 punktów

3 miejsce – klasa IV a – 41 punktów

Klasy 7,8 i 3 G

1 miejsce –  klasa VIII a – 70 punktów

2 miejsce – VII a – 66 punktów

3 miejsce –  III G – 50 punktów

  1. Rozgrywki w warcaby

1 miejsce – Wiktoria Cieszyńska

2 miejsce – Maja Cieszyńska

3 miejsce – Jakub Kowalski

Autor: Marzena Rolirad – Kolano

Galeria zdjęć z wydarzenia.