Rekrutacja do przedszkoli – wniosek wraz z dokumentami wyślesz pocztą

opublikowano 2020-03-17 przez KS, ostatnia modyfikacja 2020-03-17 15:10

Przypominamy, że mimo zawieszenia zajęć w przedszkolach i szkołach, trwa nabór wniosków do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Rejestracja wniosków w systemie będzie możliwa do 26 marca do godz. 24.00

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021, obecnie trwa rejestracja wniosków w systemie rekrutacji. Na tym etapie ważnym krokiem jest złożenie w placówce pierwszego wyboru podpisanego ,,wniosku o przyjęcie kandydata do przedszkola….” wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rekrutacyjnych.
W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego oraz zawieszeniem zajęć w przedszkolach oraz szkołach, dostarczenie wniosku oraz dokumentów może sprawiać problemy, dlatego rekomendujemy:

a)    wydrukowany wniosek o przyjęcie kandydata, podpisany przez obojga rodziców wraz z niezbędnymi dokumentami wysłać pocztą lub
b)    wykonać skan wniosku o przyjęcie kandydata podpisany przez obojga rodziców i wraz z niezbędnymi dokumentami przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy placówki pierwszego wyboru.

W przypadku braku możliwości dołączenia do wniosku wymaganych oryginalnych zaświadczeń, można wystąpić do poszczególnych instytucji o przesłanie aktualnych zaświadczeń drogą elektroniczną i dołączyć do wniosku otrzymany skan  zaświadczenia wystawionego przez pracodawcę, uczelnię czy MOPS.

Na obecną chwilę urzędy pocztowe pracują w godzinach od 8.00 do 14.00.

https://www.bydgoszcz.pl/edukacja/tresc/rekrutacja-do-przedszkoli-wniosek-wraz-z-dokume/