bydgoszcz.edu.com.pl – nabór elektroniczny
do szkół ponadgimnazjalnych

Przypominamy o zbliżającym się terminie składania wniosków do szkół ponadgimnazjalnych. Wnioski do szkół pierwszego wyboru można zanosić do 18 czerwca 2018r. do godz. 15.00. W szkole branżowej oraz technikum koniecznie zapytajcie o skierowanie na badania lekarskie.

Kolejnym etapem naboru jest zaniesienie kopii lub oryginału świadectwa oraz zaświadczeń o wyniku egzaminu gimnazjalnego w dniach 22 czerwca od godz. 8.00 do 26 czerwca do godz. 12.00! Nie czekajcie na ostatnią chwilę.

Teraz musicie uzbroić się w cierpliwość i poczekać do 6 lipca godz. 12.00 na publikację list uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia. Nie oznacza to jeszcze, że zostaliście przyjęci do szkoły…

Następnym krokiem jest „potwierdzenie woli podjęcia nauki” – termin od 6 lipca godz. 12.00 do 13 lipca godz. 10.00. Potwierdzenie woli polega na zaniesieniu do szkoły, która Was przyjęła oryginału świadectwa oraz zaświadczeń z egzaminu gimnazjalisty. Być może rodzice będą musieli się podpisać, dlatego warto wybrać się do nowej szkoły razem z rodzicem.

13 lipca zostanie opublikowana lista przyjętych. Możecie wszystkie informacje sprawdzić na stronie bydgoszcz.edu.com.pl po zalogowaniu się na swoje konto.

Życzymy powodzenia!

Dodatkowych informacji udziela p. Magdalena Otlewska kontakt przez dziennik elektroniczny, email: magdalenaotlewska@wp.pl lub w sprawach pilnych telefon: 607603568.