16 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematycznym”.  20 naszych zdolnych matematyków z klas II-VI przez ponad godzinę  myślało nad rozwiązaniem wielu trudnych zadań. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową układankę – breloczek!  Na oficjalne wyniki konkursu musimy poczekać do maja. Uczniom gratulujemy posiadanej wiedzy.

Celem konkursu  jest  popularyzacja matematyki.  Ma on charakter testu. Jest przeprowadzany jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.  „Kangur” wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych.  W 1990 roku po raz pierwszy zorganizowano go w Europie. Do Polski zawitał w 1992 roku.

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.