PREZYDENT MIASTA BYDGOSZCZY INFORMUJE

o możliwości składania wniosków o przyznanie świadczenia „Dobry Start” (300+) oraz świadczenia wychowawczego (500+). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami ze strony bydgoszcz.pl oraz ulotką.

Wnioski w postaci elektronicznej można składać od 1 lipca, a w formie papierowej od 1 sierpnia.

Wnioski w formie elektronicznej składamy poprzez stronę swojego banku,  PUE ZUS, ePUAP, obywatel.gov.pl lub platformę emp@tia – empatia.mpips.gov.pl.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na wszystkie dzieci do ukończenia 18 r.ż., bez względu na dochód rodziny pod warunkiem wspólnego zamieszkiwania z dzieckiem i jego utrzymywania. Wysokość świadczenia to 500 zł miesięcznie, a jeśli dziecko jest pod opieką naprzemienną obojga rodziców ustaloną orzeczeniem sądu, kwota świadczenia dla każdego z rodziców to 250 zł miesięcznie.

300zł nieopodatkowanego wsparcia przeznaczonego na wyprawkę szkolną przysługuje na dzieci rozpoczynające rok szkolny do ukończenia  20 roku życia lub do 24 roku życia na dzieci niepełnosprawne. Wsparcie przysługuje raz w roku, bez względu na dochód rodziny. Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.
Znalezione obrazy dla zapytania dobry start
Znalezione obrazy dla zapytania 500+